Видалення сторонніх тіл з вуха, носа, глотки, гортані

Видалення сторонніх тіл з вуха, носа, глотки, гортані

Видалення сторонніх тіл з горла, вух та носа

Видалення сторонніх тіл з горла, вух та носа пацієнта – досить поширена у ЛОР-практиці процедура. Звичайно, найчастіше з такими випадками до отоларинголога потрапляють діти. Пізнаючи світ, малюки можуть намагатися проковтнути чи запхати до носа будь-що: від кісточок, монет до бусинок і дрібних деталей іграшок.

Втім, не слід думати, що подібного не буває з дорослими. Випадково чи ні, вони час від часу стають пацієнтами ЛОР-кабінету з тієї ж причини. Наприклад, якщо необережно поводяться з гвіздками, голками, булавками або полюбляють кістляву рибу.

В будь-якому випадку потрібно знати: якщо чужорідний предмет потрапив вам у вухо, гортань чи ніс, в жодному разі не намагайтеся видалити його самостійно. Не знаючи анатомічних особливостей цих органів, ви можете лише погіршити ситуацію, призвести до ускладнень.

Варто також знати деякі симптоми знаходження сторонніх тіл у ЛОР-органах.

Чужорідний предмет у носі викликає:

  • ускладнене дихання та біль,
  • нежить,
  • виділення (при запаленні стають гнійними).

Необхідно знати!

  • Стороннє тіло у вусі стає причиною його закладення, зниження гостроти слуху, болю, запаморочення, при пошкодженні слизової оболонки з вуха може виступати кров.
  • Потрапляння чужорідних предметів до горла – найбільш небезпечний стан. Окрім болю, покашлювання, задишки, слиновиділення, він може призвести до спазму голосових зв’язок та зупинки дихання.

При зверненні до лікаря отоларинголога

Отож, якщо це трапилося з вами, вашими близькими чи дітьми не сподівайтесь, що ситуація вирішиться сама собою, не втрачайте час та негайно зверніться по допомогу до лікаря.

Він діагностує проблему, зробить висновок про стан пацієнта та видалить стороннє тіло з мінімальним для нього дискомфортом. Для цього в отоларинголога є необхідний набір професійних інструментів.

У важких випадках потрапляння чужорідних тіл до ЛОР-органів може призвести до операційного втручання. Однак зазвичай все закінчується більш позитивно: після видалення предмета, пацієнту призначають відновлювану терапію, яка охоплює прийом протизапальних препаратів та (або) промивання.

Записатися на прийом до лікаря-ЛОР в кабінет «БіЛОР» можна за тел. +38 067 886-77-55, +38 050 385-57-35.