Продування слухових труб по Політцеру

Продування слухових труб по Політцеру

Продування слухової (євстахієвої) труби по Політцеру

Трапляється, що після запальних процесів, локалізованих у слуховій трубі (тубоотит, євстахіїт), людина може відчувати тяжкість у голові, зниження слуху, закладеність чи біль у вухах. Це говорить про наявність ускладнень. В таких випадках отоларинголог може призначити пацієнту продування євстахієвої труби по Політцеру.

Підготовка до процедури

Процедура необхідна для оцінки провідної та дренажної функції органу і допомагає у відновленні його нормального функціонування.

Підготовка до неї займає мінімум часу. Зокрема, охоплює очищення носоглотки від слизу та обробку носової порожнини сосудозвужуючими препаратами – для зменшення набряку слизової оболонки.

Як проходить сама процедура?

Слухову трубу продувають за допомогою спеціального пристрою – політцерівського балону. Це гумова груша з металевим наконечником, який обережно вводиться у ніс пацієнта. Потім ЛОР притискає ніздрю для створення вакууму і просить промовити певне слово по складах, як правило – «па-ро-ход». При вимові голосних лікар натискає на балон, внаслідок чого повітря через носоглотку поступає до євстахієвої труби. Увесь цей час вухо пацієнта та лікаря з’єднує отоскоп, тож обидва чують однакові звуки. Їх характер і дає ЛОРу поняття про наявність тих чи інших проблем.

Шипіння – гарний знак, воно означає, що з прохідністю слухової труби все гаразд. Характерне клацання відбувається тоді, коли потоку повітря щось заважає. А от якщо чутний звук, схожий на бульбашки, що лопаються, значить, у порожнині середнього вуха накопичилася рідина (гній або сірка).

Результати від процедури що необхідно знати пацієнту

Треба бути готовим до того, що для відновлення прохідності органу може знадобитися від 5 до 10 процедур. Їх призначають через день або два впродовж кількох тижнів.

Якщо продування слухової труби призначалося з метою діагностики, то після нього пацієнту проводять ще кілька проб, які дозволяються встановити ступінь ускладнення.

Необхідно також зазначити, що для проведення продування по Політцеру є протипоказання, зокрема – запалення носу чи носоглотки. Процедура також може привести до небажаних наслідків: травмування барабанної перетинки, гнійних отитів чи кровотеч. Найчастіше вони відбуваються через нехтування протипоказаннями чи порушенні алгоритму продування.

Отож, звертатися по допомогу варто лише до кваліфікованого фахівця. Якщо ви довіряєте своєму отоларингологу, процедура не здасться вам неприємною та приведе до бажаних результатів у лікуванні.