Промивання гайморової пазухи після пункції

Промивання гайморової пазухи після пункції

Пункція гайморової пазухи

Якщо ступінь важкості діагностованого у вас гаймориту такий, що отоларингологу довелося назначати пункцію гайморових пазух, то варто знати, що ця процедура не обмежується самим лише проколом.

Як проводиться пункція гайморової пазухи в МК БіЛОР?

Зробивши отвір у стінці пазухи та переконавшись, що голка заходиться у правильному положенні, лікар одразу ж візьметься за промивання – звільнення порожнини від гною та зараженого бактеріями слизу, накопичення якого, власне, і призвело до запалення.

До голки, якою здійснювався прокол, приєднують шприц. Через нього подається спеціальний антисептичний розчин. Разом з ним під час промивання, гайморову пазуху, залишає і її патогенний вміст. Пацієнта ЛОР при цьому може попросити трохи податися вперед, аби уникнути потрапляння рідини в інші органи. Збирає її медсестра, яка тримає перед обличчям хворого спеціальний лоток.

Ця маніпуляція може зайняти певний час, адже промивання проводять доти, поки змиви не стануть такого ж кольору, як і первинний розчин. Вразливі натури побачене у лотку може неприємно здивувати, проте до цього слід віднестися з розумінням. Адже тепер ця суміш знаходиться не у вашому організмі.

Після промивання гайморових пазух отоларинголог вводить туди медикаменти (протизапальні, антибіотики). Описаних процедур для дієвого лікування гаймориту може знадобитися 2-3. Після цього пацієнт, як правило, почувається значно краще і отримує ряд настанов з подальшого догляду за носовою порожниною. Попереду – процес одужання!

Скільки коштуватиме пункція гайморової пазухи?

Перед призначенням пункції гайморової пазухи пацієнт повинен пройти огляд у ЛОР-лікаря. Первинний прийом лікаря-отоларинголога коштує 400 грн. За більш детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном вказаному на сайті.