Передня тампонада носа

Передня тампонада носа

Тампонада носа – процедура, яка використовується у практиці оториноларингологічних та травматологічних відділень. Медики вдаються до неї при тривалій кровотечі з носа у пацієнта, коли зупинити її не вдається іншими доступними методами.

Тампонада буває передньою та задньою. Яку з них ставити – вирішує лікар в залежності від діагнозу та стану пацієнта.

Техніка процедури тампонади носу

Найчастіше, все ж, використовується передня тампонада. Її техніка зрозуміла і проста. Для процедури готують декілька бинтових тампонів, відмінних за довжиною та діаметром. Кожен з них обробляється кровоспинним (гемостатичним) препаратом. За допомогою пінцета тампонами заповнюють порожнину носа, починаючи з її задніх відділів. В кожному окремому випадку кількість тампонів може знадобитися різна.

Грамотно проведена процедура тампонади здебільшого призводить до потрібного ефекту, діючи на місце кровотечі механічно (тампони притискають уражену дільницю, стримують кров’яні згустки) та медикаментозно.

Випадки в яких лікар-отоларинголог робить задню тампонаду носа

Якщо передня тампонада не подіяла, а пацієнт втрачає надто багато крові, використовують процедуру задньої тампонади. Таке трапляється, наприклад, коли людина отримала прямий удар у ніс, при деяких захворюваннях (пухлини, підвищених кров’яний тиск) або якщо ураження локалізоване далі, ніж вважалося.

Техніка задньої тампонади досить складна, відтворювати її у домашніх умовах не тільки не бажано, а й заборонено. Тож до подробиць вдаватись не будемо. Зазначимо лише, що тампонів тут використовується значно більше, а вводяться та фіксуються вони за допомогою катетера, який через ніс проштовхують у гортань. Для знеболювання при цьому використовують спеціальні препарати.

У випадку передньої тампонади, тампони витягають з носа на другий день, задньої – за тиждень чи більше.

Пам’ятайте, самолікування шкідливе для вашого здоров’я і тому, треба завжди звертатися за допомогою до кваліфікованого лікаря. Первинний прийом в медичному кабінеті «БіЛОР» коштує 250 грн. Наступні, при необхідності призначаються лікарем. Записатись можна за тел. +38 067 886-77-55, +38 050 385-57-35.