Вливання в гортань лікарських речовин

Вливання в гортань лікарських речовин

Гортань та голосові зв’язки – важкодоступні ділянки верхніх дихальних шляхів. Тож часто трапляється так, що при їх запаленні звичайним полосканням полегшити симптоми не вдається.

Щоби усунути алергічні прояви, зняти запалення та набряк слизової оболонки гортані ЛОР може вдатися до такого методу як вливання лікарських речовин.

Цей метод досить гарно зарекомендував себе при:

  • лікуванні спазму гортані,
  • різних форм ларингітів,
  • ларинготрахеїтів
  • ускладнень ГРВІ.

Протипоказання

Протипоказань до цієї процедури небагато, в їх числі – захворювання щитовидної залози, онкологія та індивідуальна непереносимість препаратів.

Що відбуватиметься з пацієнтом при проведенні процедури?

Процедуру проводить лікар-отоларинголог, Олександр Білик. Пацієнт сидить перед ним і дихає ротом, притримуючи кінчик язика бинтом (в залежності від обставин це може робити сам лікар). На вдиху за допомогою спеціального шприцу, ЛОР, вприскує на голосові зв’язки невелику кількість ліків (метод безконтактний, тож м’які тканини гортані інструмент не зачіпає). Попадання рідини на зв’язки може викликати покашлювання – це абсолютно нормальна реакція. В деяких випадках роблять поверхневе обезболювання.

Для вливання використовують гормональні, антигістамінні, антибактеріальні чи протизапальні препарати. В залежності від діагнозу, перебігу хвороби, стану пацієнта їх характер та дозу призначає лікар. Він же визначає кількість процедур: їх може бути від 3 до 10.

Вливання лікарських речовин у гортань – маніпуляція не завжди приємна для пацієнта, втім, досить коротка та дає дуже гарний результат в лікуванні. Зважаючи на її ефективність, витримати це буде не складно. Тим більше, якщо процедуру робить кваліфікований отоларинголог.

Записатись на прийом до лікаря-отоларинголога, Олександра Білика можна за тел. +38 067 886-77-55, +38 050 385-57-35.