Промивання лакун піднебінних мигдаликів

Промивання лакун піднебінних мигдаликів

Процедура промивання лакун піднебінних мигдаликів

У людській глотці знаходиться декілька видів мигдаликів, найкрупніші з них – піднебінні, більшості людей відомі як гланди.
Мигдалики являють собою скупчення лімфоїдної тканини й мають досить пухку структуру з багатьма протоками, заглибленнями й нерівностями (лакунами). В них нерідко затримується слиз, відмерлий епітелій та частинки їжі, створюючи так звані пробки – ідеальну середу для розмноження патогенних організмів.

Хвороботворні бактерії, у свою чергу, призводять до запальних процесів: тонзилітів та ангін.

Не слід вважати запалення мигдаликів незначною проблемою, адже у запущених станах бактеріальна інфекція починає вражати інші органи, часто призводячи до проблем з суглобами та серцем.

Промивання лакун мигдаликів – консервативний метод лікування хронічних форм вищевказаних захворювань, заснований на принципі видалення пробок разом з їх небажаними «мешканцями». Ця процедура дає пацієнтові більше шансів уникнути ускладнень чи крайнього заходу – видалення гланд.

Протипоказання до процедури

Однак для неї є ряд протипоказань, а саме:

  • гострі форми запалень носоглотки,
  • злоякісні новоутворення, туберкульоз,
  • гіпертонія.

Не радять призначати процедуру при відшарування сітківки ока, у першому та третьому триместрі вагітності.

В жодному разі не рекомендується робити це самостійно, адже лише клінічні умови можуть забезпечити вам стерильність та безпеку.

Як проходитиме сама процедура

Найпоширеніший метод промивання мигдаликів – за допомогою шприца зі спеціальною загнутою голкою. Хворий знаходиться в сидячому положенні, закинувши голову назад і відкривши рота. ЛОР, діставшись піднебінних мигдаликів, видаляє з лакун небажаний вміст, випускаючи вміст шприца під тиском. Обробляються гланди протизапальними та протимікробними розчинами. А для зменшення неприємних відчуттів, попередньо ротову порожнину зрошують знеболювальним препаратом.