Промивання пазух носа методом переміщення (кукушка)

Промивання пазух носа методом переміщення (кукушка)

Метод “Кукушка” – просторічна назва однієї з найпоширеніших у ЛОР-практиці маніпуляцій. Серед спеціалістів вона відома як метод переміщення рідини по Проетцу.

Пацієнтів з яким діагнозом лікують метолом “Кукушка”

Якщо простіше – це специфічна процедура промивання носової порожнини під контролем лікаря, що допомагає м’яко та ефективно боротися з низкою хвороб. Так, отоларингологи призначають промивання методом «Кукушка» для лікування різних форм нежитю, ринітів, аденоїдитів, сінуситів, а також поліпів і гайморитів.

Скільки сеансів необхідно пройти пацієнту

В залежності від діагнозу та перебігу хвороби, пацієнту може знадобитися від 5 до 15 сеансів промивання. Витрачений час себе виправдовує. Зокрема, метод «Кукушка» допомагає уникнути такої неприємної в усіх сенсах процедури, як проколювання носових пазух. Та найголовніше, що лікування за допомогою цього методу – безболісне й цілком безпечне як для дорослих, так і для дітей.

Як буде проходити сам процес лікування

Весь процес проходить під повним контролем отоларинголога. Пацієнт при цьому знаходиться у лежачому положенні. Лікар по черзі пропускає рідину через одну ніздрю, а з іншої відсмоктує її за допомогою спеціального пристрою. Більшість людей, які пройшли через це, описують відчуття, схожі на пірнання під воду.

Сама рідина – це звичайний фізіологічний розчин з додаванням антисептичних, протизапальних препаратів або антибіотиків. Проходячи через носову порожнину, вона допомагає очистити її від патогенних організмів, слизу, гною і пилу. Дихання полегшується, а слизова оболонка приходить у норму та поступово відновлює свою захисну функцію

Для досягнення найбільшої ефективності від методу «Кукушка», вам потрібно лише позитивно налаштуватися, розслабитися та повністю виконувати настанови. Зазначимо, що лікар обов’язково попросить вас вимовляти «ку-ку» під час процедури (звідси й така назва). Зі сторони виглядає кумедно, але робити це вкрай необхідно, аби рідина не потрапила до суміжних органів. Адже таким чином можна лише затягнути процес лікування чи навіть отримати ускладнення. Отож, радимо довіряти своє здоров’я лише досвідченому отоларингологу!

Як записатися на прийом до лікаря

Вартість первинного огляду у лікаря-отоларинголога коштує 250 грн. Ви можете залишити свої контактні дані, заповнивши форму на сайті або зателефонувати до нас за телефоном +38 067 886-77-55, +38 050 385-57-35.