Аудіограма

Аудіограма

Гарний слух допомагає людині орієнтуватися в просторі та успішно комунікувати в суспільстві. Саме тому навіть часткове його зниження призводить до відчутного дискомфорту, а інколи й психологічних проблем.

Вади слуху бувають вродженими, втім, це тема для іншої розмови. Більшість з нас, все ж, народжуються з відмінною здатністю розпізнавати звуки, але з роками чи при певних обставинах можуть її загубити.

Діагностика аудіограмою

Першими в групі ризику стоять люди похилого віку. Організм в цілому старіє, і органи, які відповідають за гостроту слуху, – не виключення. Досвідчений ЛОР напевно наведе таку статистику: майже половина людей у віці від 75 років мають ті чи інші проблеми зі слуховим апаратом.

Значні «шанси» на зниження слуху мають і ті, хто працює чи часто знаходиться в місцях з високим рівнем шуму (промвиробництво, будівельні майданчики, нічні клуби, тощо).

Також зниження слуху може бути наслідком перенесеного інфекційного захворювання (як то отит), травми голови чи невдалого медикаментозного лікування.

Загалом сучасний ритм життя призвів до того, що вади слуху отримують все більше й більше людей. Рівень шуму на вулицях великих міст та модна звичка слухати музику через навушники лише додають сумних цифр статистиці.

Глухота може бути повною чи частковою. Може застати вас зненацька або ж розвиватися поступово. Та варто знати, що сучасний підхід до проблем із гостротою слуху дозволяє успішно їх лікувати та корегувати. Як і при будь-якій хворобі, головне в цій справі – своєчасна діагностика. Отож, зверніться до отоларинголога, якщо:

  • ви недочуваєте мову своїх співрозмовників, губите тему бесіди, перепитуєте;
  • вам здається, що телевізор/приймач/колонки недостатньо гучні;
  • вас часто просять повторити щойно сказане;
  • вас переслідує настирливий дзвін у вухах.

На прийомі у лікаря отоларинголога

На прийомі лікар огляне ваші вуха за допомогою отоскопа та задасть декілька стандартних у цих випадках питань. Якщо причини для хвилювання є, то вам з високою долею вірогідності назначать аудіометрію – комфортну та безболісну процедуру для точної діагностики показників слуху. Під час неї пацієнт вдягає навушники, в які по черзі (лівий та правий) подаються різні за гучністю та частотою звукові сигнали. Завдання просте: чуєш звук – тиснеш кнопку.

АудіограмаВесь цей час підключений до навушників аудіометр фіксує показники і на фініші зводить їх у подвійний графік – аудіограму. Прочитавши її, отоларинголог зробить висновок про повітряну і кісткову провідність органу слуху.

Сучасні аудіометри відрізняються надійністю та високою точністю, тож, пройшовши процедуру, ви будете напевно знати, наскільки серйозна проблема вас спіткала. Для фахівця аудіограма стала незамінним помічником у встановленні ступеня гостроти слуху пацієнта та відповідно – призначенні ефективного курсу лікування.

Скільки коштуватиме аудіограма в медичному кабінеті БіЛОР?

Перш ніж назначити пацієнту аудіограму, необхідно записатися на первинний прийом до лікаря-отоларинголога. Перший огляд коштуватиме 600 грн. Більш детальнішу інформацію дізнайтеся за телефоном вказаному на сайті.