Осиплість голосу

05.03.2018

Осиплість – це зміна звичного для людини голосу, зниження його звучності, приглушеність.

Голосоутворення

Голосові зв’язки, в нормі, мають перламутрово-сірий колір. При розмові вони напружуються і повністю змикаються. При мовчанні – розслаблені і розходяться в сторони. Коли настає осиплість голосу, з якихось причин, голосові зв’язки при розмові можуть змикатися не повністю, при запаленні змінюється колір зв’язок від рожевого до яскраво-червоного і вони стають набряклими, товщають.

Причини осиплості голосу

Причини осиплості голосу можуть бути запального і не запального характеру. Переохолодження та інфекція, що призводять до запалення носоглотки і верхніх дихальних шляхів, можуть бути причиною осиплості голосу. При захворюваннях нижніх дихальних шляхів, що супроводжуються інтенсивним кашлем, дуже часто в процес втягуються голосові зв’язки, що може призводити до осиплості голосу. Зміна голосу може бути наслідком роздратування зв’язок і їх несмыканием з-за кислотного (гастроезофагального) рефлюксу. Осиплість може настає при наявності утворень на голосових зв’язках. Так само фактором ризику для виникнення осиплості є куріння і постійне перенапруження голосових зв’язок з різних причин. Це майже завжди дає осиплість голосу особливо в ранковий час. Осиплість голосу може виникати з-за нервового перенапруження, стресу.

Фактори ризику

Несприятливі фактори, які впливають на нормальне голосообразование: –

  • куріння, алкоголь,
  • голосова навантаження, як вимушена, тривала, так і безпричинне підвищення голосу,
  • літній вік (з роками голосові складки втрачають еластичність),
  • занадто сухий і забруднене повітря,
  • шкідливі для органів дихання виробничі умови,
  • слабкий імунітет і, як наслідок, часті ГРВІ.

Лікування осиплості голосу

Лікування осиплості голосу полягає насамперед в лікуванні основного захворювання, яке призвело до осиплості.

При появі перших ознак порушення голосу необхідно звернутися до лікаря оториноларинголога, для огляду області гортані, встановлення причин осиплості і призначення адекватного лікування.

До відвідування лікаря необхідно забезпечити повний спокій голосовим зв’язкам. Не можна кричати або розмовляти на підвищених тонах, це може призвести до погіршення стану аж до повного зникнення голосу.

Профілактика

Профілактичні заходи в основному полягають у підвищенні імунітету та ведення здорового способу життя. Необхідно виключити куріння і алкоголь, дихати через ніс, пити достатню кількість води, стежити за харчуванням, не напружувати голосові зв’язки, без вагомих на те причин, і уникати стресові ситуації.

 

В «БіЛОР», висококваліфіковані лікарі отоларингологи, проведуть огляд гортані та інших ЛОР органів з застосуванням ендоскопічної техніки. Оцінять структури гортані, рухливість голосових зв’язок і повноцінність їх змикання. Буде дана консультація, проведена повна діагностика та призначено адекватне лікування.

Опубліковано в Новини та Статті